Zwalczanie pluskwy domowej Warszawa

Pluskwa domowa swoimi zwyczajami jest bardzo uciążliwa dla człowieka, ugryzieniami potrafi wywoływać reakcje alergiczne na skórze i zakłócać sen. Próby samodzielnego pozbycia się pluskwy domowej są zazwyczaj nieskuteczne ze względu na mnogość kryjówek oraz dużą odporność na środki owadobójcze. Dlatego polecamy zlecić zwalczanie pluskwy domowej profesjonalistom, którzy dadzą na swoją usługę gwarancję i dobiorą odpowiednią metodę przy dezynsekcji na pluskwy. Samica potrafi złożyć nawet kilka jaj dziennie. Czas, jaki upływa od złożenia jaja do momentu wyklucia się larwy zależny jest od warunków otoczenia. W temperaturze pokojowej trwa to około 14 dni. Dlatego też zabieg należy powtórzyć po około 14-21 dniach.

Szkodników tych należy szukać głównie w okolicach gdzie śpimy. Ich kryjówkami są ramy łóżek, zagięcia elementów materiałowych, materace. Innymi kryjówkami są listwy przypodłogowe, ramy obrazów, firany, pod tapetami i plakatami, w szczelinach ścian, w boazerii. W bezpośredniej okolicy swoich kryjówek zostawiają bardzo charakterystyczne czarne punkciki – są to odchody tych owadów.

Pluskwa domowa (Cimex lectularius) żywi się krwią ciepłokrwistych organizmów i jest pasożytem człowieka. Pokarm pobiera za pomocą aparatu gębowego kłująco-ssącego. Owad dorosły jest koloru czerwono-brązowego, długości 5-6 mm i szerokości 3-4 mm. Ciało jest silnie spłaszczone i owalne, zwęża się ku głowie. Larwy (nimfy), których jest 5 pokoleń są koloru żółto-brązowego, czasem prawie przezroczyste, długości od 1 mm do 4,5 mm. Jaja tych szkodników są koloru mlecznobiałego, czasem prawie przezroczyste, długości do 1 mm. Są pokryte kleistą substancją, potrafią przylepiać się do powierzchni.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Jak przygotować się do zwalczania pluskiew metodą zamgławiania ULV
  • Umożliwić swobodny dostęp do wszystkich łóżek, żeby można je było odsunąć od ściany i nimi obracać
  • Opróżnić komorę na pościel łóżka ze wszelkich rzeczy i pozostawić je na wierzchu
  • Odsunąć meble od ściany na około 30 cm, szczególnie te w najbliżej okolicy łóżek
  • Pozdejmować ze ścian wszystkie wiszące rzeczy (obrazy, zegary, plakaty itp.) i oprzeć o meble na podłodze
  • Pochować otwartą żywność do szafek/lodówek
  • Pochować wszelkie osobiste przedmioty codziennego użytku oraz rzeczy mające kontakt z żywnością
  • Odłączyć od zasilania sprzęty elektryczne
  • Ubrania wyprać w 60 stopniach po zabiegu lub pozostawić na wierzchu na czas dezynsekcji

W razie pytań

Cena od 250 zł za pierwszy zabieg i od 200 za drugi zabieg

Gwarancja 6 miesięcy