Usuwanie gniazd os i szerszeni Warszawa

Szczególnie ważne jest skutecznie zwalczanie gniazd szerszeni i os, ponieważ stwarzają niebezpieczeństwo dla zdrowia człowieka. Użądlenie wywołuje ból, obrzęk i zaczerwienienie a u osób uczulonych na jad błonkoskrzydłych wstrząs anafilaktyczny. Nie polecamy prób usuwania gniazd os i szerszeni na własną rękę. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach, sprzęt ochronny, usuwamy gniazda w trudno dostępnych miejscach i ryzyko bierzemy na siebie. Używamy profesjonalnych preparatów gwarantujących maksymalnie szybkie pozbycie się problemu. Usuwamy gniazda z gwarancją i bez naruszania konstrukcji budynku.

Osy i szerszenie należą do rodziny osowatych (Vespidae). Dorosły szerszeń europejski (Vespa crabo) jest długości maksymalnie około 3-4 cm. Jest to największy przedstawiciel tej rodziny w Europie Środkowej. Ich ubarwienie jest zróżnicowane, zmienne w zależności od regionu. Typowy jest czarny tułów w rude plamy i żółty odwłok w czarne pasy. W przeciwieństwie do pszczół, osy i szerszenie mogą żądlić wielokrotnie, ponieważ nie mają tylu zadziorów w żądle. Są to drapieżnie wszystkożerne owady, głównie żywią się innymi owadami, owocami i sokami drzew. Występują w pobliżu terenów zamieszkałych przez ludzi. Wczesną wiosną szerszenie budują gniazda tworzone z resztek próchniejącego drewna i śliny. Zakładają je często w pniach drzew, domkach dla ptaków, w elewacjach budynków i dachach. Gdy temperatura w ciągu dnia nie przekracza 10 stopni ich aktywność ustępuje.

Osy (Vespula) występują pospolicie w miastach, na ich obrzeżach, w ogrodach i lasach. Ich ciało ma maksymalnie około 2 cm długości. Jest czarno-żółtego ubarwienia z charakterystycznym przewężeniem miedzy tułowiem a odwłokiem. Osy żywią się innymi owadami (muchami, komarami, pszczołami) oraz owocami i sokami drzew. Gniazda bardzo często są zakładane w ziemi oraz w dziurach w budynkach, w dachach i w drzewach.

W razie pytań

Cena od 200 zł za gniazdo 

Gwarancja 6 miesięcy