Profesjonalne usuwanie gniazd os i szerszeni

Szczególnie ważne jest skutecznie zwalczanie gniazd szerszeni i os, ponieważ stwarzają niebezpieczeństwo dla zdrowia człowieka. Użądlenie wywołuje ból, obrzęk i zaczerwienienie a u osób uczulonych na jad błonkoskrzydłych wstrząs anafilaktyczny. Nie polecamy prób usuwania gniazd szerszeni i os na własną rękę. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach. Dysponujemy odpowiednim sprzętem ochronnym, dzięki czemu likwidacja gniazda szerszeni nie stanowi żadnego problemu. Wykonujemy dezynsekcję szybko i dokładnie. Zajmujemy się usuwaniem gniazd szerszeni w trudno dostępnych miejscach. Ryzyko dotyczące agresywnego zachowania owadów bierzemy na siebie. Używamy profesjonalnych preparatów gwarantujących maksymalnie szybkie zwalczanie gniazd os. Usuwamy je z gwarancją i bez naruszania konstrukcji budynku. Likwidacja gniazda szerszeni gwarantuje bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom, ale i ich bliskim sąsiadom. Owady te lubią krążyć po okolicy, zatem warto wziąć to pod uwagę. Szukasz firmy, która zajmuje się zwalczaniem gniazd os i szerszeni? Skorzystaj z usług specjalistów w tej dziedzinie i skontaktuj się z nami telefonicznie.

Dlaczego należy zwalczać gniazda os i szerszeni?

Osy i szerszenie należą do rodziny osowatych (Vespidae). Dorosły szerszeń europejski (Vespa crabo) jest długości maksymalnie około 3-4 cm. To największy przedstawiciel tej rodziny w Europie Środkowej. Ich ubarwienie bywa zróżnicowane – zmienne w zależności od regionu. Typowy jest czarny tułów w rude plamy i żółty odwłok w czarne pasy. W przeciwieństwie do pszczół, osy i szerszenie mogą żądlić wielokrotnie, ponieważ nie mają tylu zadziorów w żądle. Są to drapieżnie, wszystkożerne owady, głównie żywią się innymi owadami, owocami i sokami drzew. Występują w pobliżu terenów zamieszkałych przez ludzi. Wczesną wiosną szerszenie budują gniazda tworzone z resztek próchniejącego drewna i śliny. Zakładają je często w pniach drzew, domkach dla ptaków, w elewacjach budynków i dachach. Gdy temperatura w ciągu dnia nie przekracza 10 stopni, ich aktywność ustępuje. 

Osy (Vespula) występują pospolicie w miastach, na ich obrzeżach, w ogrodach i lasach. Ich ciało ma maksymalnie około 2 cm długości. Jest czarno-żółtego ubarwienia z charakterystycznym przewężeniem między tułowiem a odwłokiem. Osy żywią się innymi owadami (muchami, komarami, pszczołami) oraz owocami i sokami drzew. Gniazda bardzo często są zakładane w ziemi oraz w dziurach w budynkach, w dachach i w drzewach.

Cena od 200 zł za gniazdo 

Gwarancja 6 miesięcy